5 spôsobov ako zabaviť malé dieťa

Každá mama by mala poznať triky, ako zabaviť dieťa, aby sa nenudilo. Nie vždy je to však také jednoduché. My Vám ponúkame niekoľko nápadov, ako jednoducho a s použitím bežných vecí v domácnosti zabaviť malé dieťa.

Matka s dcérou sa zabávajú pri upratovaní

Tieto aktivity sa na prvý pohľad zdajú byť nudné, no budete prekvapená, ako vašu aktívnu ratolesť zamestnajú.

Umývanie jedla. Táto aktivita v sebe zahŕňa dve veci, ktoré deti zbožňujú, a to zodpovednosť a voda. Ako na to? Pripravte vlažnú vodu do misky a požiadajte dieťa, aby umylo ovocie, zeleninu alebo čokoľvek, čo treba. Neodporúčam hrať sa pod tečúcou vodou, už len z dôvodu šetrenia. Uvidíte, že táto aktivita dieťa tak zaujme, že aj obed stihnete pripraviť. Počítajte však s drobným neporiadkom a drobnými stratami, najmä po pól hodinovom precíznom umývaní menšieho ovocia.

Upratovanie. Opäť, deti majú rady, keď môžu byť užitočné, tak im dajte na to príležitosť. Kúpte im detskú metličku alebo handru na prach a dajte im inštrukcie, čo ako urobiť, napríklad, poutieraj všetky kvapky na zemi. Nemôžete, samozrejme, čakať, že to bude dokonalé, no aj tak ho pekne pochváľte. Uvidíte, aká bude tá vaša ratolesť spokojná a vy na ňu hrdá.

Miešanie jedla v miske. Ďalšia hra z kategórie „chcem byť ako mama a oco“, ktorá zamestná vašu ratolesť, kým vy pripravíte večeru. Stačí ak do väčšej misky nasypete trochu bežných kuchynských ingrediencií (múku, cukor, vodu), podáte ju dieťaťu aj s vareškou a poprosíte, či by vám nepomohlo.

Kreslenie trochu inak. Kreslenie je klasická aktivita, ktorú majú rady skoro všetky deti. Občas však túto hru trochu oživte, aby bola zaujímavá aj naďalej. Jednou možnosťou je používať rôzne pomôcky, ako napríklad farbičky, fixky, voskovky. Tou zaujímavejšou možnosťou je vymeniť to, na čo kreslia, nemusí to byť vždy len obyčajný papier. Skúste im natiahnuť veľký kus papiera cez celú obývačku, nech si kreslia na zemi alebo im zožeňte tabuľu a kriedu. Uvidíte, čo to s nimi spraví.

Nalievanie vody do misiek. A to najlepšie na koniec. Položte kuchynské servítky na tácku, potom na ňu položte tri alebo štyri misky (najlepšie plastové) a naplňte ich rôznym objemom vody. Potom si sadnite k svojmu dieťaťu a ukážte mu, ako prelievať vodu z jednej misky do druhej. Okamžite, ako sa naučí ako na to, nebudete vedieť, že máte dieťa a získate toľko času na všetko, že ani nebudete vedieť, čo s ním. Neskôr môžete spraviť malú obmenu, zafarbite vodu jedlým farbivom a hra pokračuje ďalej.

Ako zabávate svoje deti vy? Podeľte sa s nami o vaše hry v diskusii.

Fotografia: © BigStockPhoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
1 komentár
  1. alica

    môžem potvrdiť, že upratovanie na našu malú skutočne zaberá 🙂

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *