Ako pohostiť nečakanú návštevu

Stáva sa, že sa návšteva neohlási dostatočne dopredu, ale doslova vás prepadne. Pripraviť narýchlo niečo pod zub, môže byť problém. Veď nikto z nás nedrží doma zásoby šunky, syrov či zeleniny len tak „pre prípad“. Poradíme vám, ako tento problém jednoducho vyriešiť.

Chvíľu strpenia, prosím

Ak sa vám pred dverami objavili hostia, ktorých ste nečakali, ako ženu vás iste prvé napadne, že nemáte upratané. Vzápätí sa začnete zamýšľať nad tým, čo položiť na stôl. Aby ste nemuseli siahať po zvyškoch z chladničky, vyskúšajte niektoré z týchto chuťoviek.

Vajíčková nátierka

Vajcia sa nájdu takmer v každej chladničke. Aj kúsok taveného syra, maslo alebo margarín. Uvarené vajíčka s uvedenými surovinami zmiešate, dochutíte trochou vegety alebo soli a horčice. Podávajte s chlebom a zeleninou. Namiesto zeleniny je možné chlebíčky posypať sušenou pažítkou alebo medvedím cesnakom.

Cestovinový šalát

Uvarenú cestovinu zmiešate s tým, čo doma nájdete. Môžete použiť plechovku kukurice, rajčiny, tvrdý syr a tuniaka z konzervy. Na dochutenie použite soľ, kyslú smotanu alebo jogurt, horčicu alebo sušené bylinky. Ochucujte podľa vašej chuti.

Omeleta trochu inak

Na prípravu omelety toho nebudete potrebovať veľa. Postačí dostatok vajec, trocha mlieka a soľ. Všetko spolu dôkladne rozšľahajte. Do základného receptu môžete pridať kukuricu, hrášok alebo šampiňóny. Výborne chutí aj omeleta s kúskami šunky, salámy alebo klobásy. Zmes vylejete na rozohriatu panvicu s trochou oleja a prepečiete z oboch strán. Pozor na silu plameňa. Aby bola omeleta vo vnútri pekne prepečená, bude ho potrebné po chvíli stiahnuť.

Ak sa vám z domácich zásob nepodarí nič pripraviť, zachrániť vás môže aj rozvoz jedál po Bratislave. V ponuke nájdete jedlá studenej kuchyne aj šaláty. Pre významnejšie návštevy tu vyberiete z ponuky rôznych mäsových a bezmäsitých pokrmov.

Nemáte čas na varenie?

Pre svokrovcov, rodičov alebo priateľov, ktorí prídu na viac dní, môžete objednať denné menu. A to najmä, ak máte malé deti alebo sa chcete návšteve viac venovať a na prípravu občerstvenia popri tom nezostáva čas. Jedlo Devínska Nová Ves ponúka výber z troch hotových jedál v každý pracovný deň. Za menu zaplatíte výhodnú cenu, ktorá je nižšia ako cena pokrmov na objednávku. Objednávať nemusíte každý deň. Stačí, ak zašlete na adresu reštaurácie e-mail so zoznamom vybraných jedál aj na týždeň dopredu.

Na menšiu oslavu

Jedlo domov Bratislava – Petržalka sa postará tiež o občerstvenie na rodinnú oslavu. Objednávku si pokojne urobte vopred, aby ste sa v deň oslavy nemuseli jedlom vôbec zaťažovať. Na výber máte jedlá z bravčového a hydinového mäsa, ryby a šaláty. Objednať si môžete aj nápoje, víno a chlebíčky či bagety.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
1 komentár
  1. Eva Mosná

    Keď sme už boli úplne v koncoch s detmi tak nám bolo jasné že na varenie už čas ani energia nebude, tak sme si začali objednávať obedy cez donáškovú službu a naozaj sme boli príjemne prekvapený

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *