Inšpirujte sa: ako ostatným oznámiť, že čakáme bábätko?

Pre páry, ktoré si chcú založiť rodinu, je najlepšou správou, keď je žena tehotná.  Koniec koncov, dieťa prehlbuje vzťah s partnerom, pričom zmení oba životy navždy. Je to taká zriedkavá správa, ktorá je pre najbližších členov rodiny rovnako veľká ako pre vás – nastávajúcich rodičov.

Je zrejmé, že sa s tým chcete podeliť s každým, len neviete ako nato. V mysli môžete mať mnoho nápadov, ale ani jeden sa vám nezdá byť najvhodnejším. Ak hľadáte inšpiráciu, prišli  ste na správne miesto. Zhromaždili sme pre vás pár inšpirácií ako zahlásiť, že čakáte bábätko.

Najprv pravidlá

Existujú pravidlá, ktorá je potrebné dodržiavať predtým, ako sa prihlásite na sociálnu sieť a „vykričíte“ do sveta, že sa vaša rodina rozrastá.

Nečakajte, najprv zvestujte dobrú správu vášmu partnerovi, potom ľuďom, ktorí sú k vám najbližší. Ak sa ešte necítite pripravená na to, aby ste povedala túto správu aj ostatným, počkajte. Nikto vás nenaháňa a správna chvíľa sa ukáže sama.

Ako oznámiť tehotenstvo

Či už oznamujete tehotenstvo rodine, partnerovi, alebo priateľom, pripravili sme pre vás pár zaujímavým a roztomilých tipov.

  • Upečte partnerovi, rodičom alebo priateľkám ich obľúbený zákusok a vypíšte na neho vaše zahlásenie, alebo ak už máte, meno vášho nastávajúceho dieťaťa.
  • Hrajte Scrabble so svojím partnerom, rodičmi alebo priateľkami a dovoľte im, aby dešifrovali slová, ktoré ich prekvapia.
  • Pokryte fľašu šumivého ovocného džúsu so štítkom, aby váš partner nevedel, o aké šampanské ide. Keď po ochutnaní povie, že tam nie je žiadny alkohol, vysvetlite mu prečo je tomu tak.
  • Tiež môžete napísať kartu a posunúť ju rodičom pri nedeľnom obede. Nikdy nedoručujte! Vždy buďte pritom, keď ju otvoria, aby ste videla ich reakcie.
  • Podarujte svojmu manželovi balíček. Keď ho otvorí, mali by v ňom byť detské topánky.
  • Kúpte šálky s detským vzorom a servírujte v nich kávu svojej priateľke pri najbližšej návšteve.
  • Vytvorte scénu, ktorá je vhodná pre divadlo a rukami, nohami ukazujte úžasnú novinku. Dovoľte kamarátkam hádať dlhšie, než ukážete na bruško bruško.
  • Keď už máte sonografický snímok, môžete ho jednoducho pripnúť na vašu časovú os.
  • Od svadobných pozvánok až po oznámenie o tehotenstve, jemnosť nikdy nestráca svoj šarm. Takto môžete dať vedieť dobrú správu širokej rodine.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *