Najobľúbenejšie interaktívne hračky na trhu

Interaktívne hračky stimulujú rozvoj rôznych schopností bábätka ako je hrubá a jemná motorická obratnosť, verbálna zručnosť, komunikácia, zrakové, hmatové a sluchové vnímanie. V neskorších mesiacoch a rokoch života dieťaťa sú vhodné pre učenie farieb, tvarov, čísel, abecedy, ale napríklad aj pre osvojovanie si prvých slov. Ide o spôsob, ako hravým a zábavným spôsobom nenásilne podporovať vývin dieťatka.

Interaktívne hračky sú medzi rodičmi i deťmi vo všeobecnosti veľmi obľúbené a súčasný trh je nimi doslova zaplavený. Ktoré z nich sú dlhodobo na prvých priečkach popularity?

Hovoriaci psík

Veselý psík, ktorý „komunikuje“ s dieťatkom a spieva mu zábavné pesničky, už niekoľko sezón láme rekordy predaja. V našich zemepisných šírkach je pravdepodobne len minimum detí do troch rokov, ktoré by nemali v detskej izbe tohto zábavného kamaráta. Psík má viac úrovní, v rámci ktorých učí deti rozpoznávať časti tela, poznávať farby alebo počítať. Všetky úrovne sú doplnené veselými pesničkami. Hovoriaci psík je medzi deťmi taký obľúbený, že pred pár rokmi mu pribudla sestrička – Hovoriaci psík v roztomilom dievčenskom prevedení.

Hovoriaci hrniec

Nielen budúce domáce gazdinky, ale aj veľa malých nádejných kuchárov má doma populárny hovoriaci hrniec. Ide o pestrofarebný plastový hrniec s pokrievkou, ktorý spieva, učí dieťatko rozpoznávať farby, čísla a tvary. Je to vlastne o štandardná vkladačka doplnená zvukovými efektmi. Dieťatko vkladá tvary do správnych otvorov na hrnci a hrniec na to reaguje zvukom. Po stlačení svietiaceho nosa hrá veselé pesničky a zabáva všetkých naokolo. Hrniec má viac úrovní učenia pre rôzne vývinové obdobia.

Kúzelné čítanie

Kúzelné čítanie je súbor zaujímavých knižiek a encyklopédií doplnených špeciálnym interaktívnym perom, ktoré dokáže písmenká v knihe čítať. Pero okrem toho rozpoznáva znaky ukryté pod obrázkami a ikonami, vďaka čomu môže napríklad dieťaťu povedať, aké zvuky vydávajú rôzne zvieratká. Na trhu je množstvo kníh rôzneho tematického zamerania od sveta zvierat, cez cudzie jazyky až po atlasy a hravé učenie pre staršie deti. Hravé čítanie je vhodné predovšetkým pre predškolákov. Neoplatí sa ním však nahrádzať samotné čítanie deťom. Kontakt rodič – dieťa pri knihe nenahradí žiadna hračka.

Medzi veľmi obľúbené hračky z kategórie interaktívnych patria rôzne interaktívne zvieratká – psy, koníky, papagáje, opičky s najrozmanitejšími funkciami, interaktívne knižky, ktoré text súčasne spievajú alebo čítajú, interaktívne chodítka, ktoré slúžia deťom ako opora pri prvých krokoch či interaktívne pultíky – malé stolíky plné zábavných hier a efektov.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *