Ako zorganizovať krstiny

Krstiny sú jedným z prvých dôležitých momentov v živote dieťatka. Po obrade v kostole nasleduje spoločné posedenie vo forme a obeda. Na čo pri organizovaní krstín nezabudnúť? Je vhodné objednávať catering alebo si navaríte sami? Odpovede na tieto otázky a ešte viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Výber krstných rodičov

Krstní rodičia budú v živote dieťaťa spĺňať niekoľko dôležitých úloh. Ich poslaním je viesť a vychovávať ho v súlade s kresťanskou vierou. Zároveň by mali byť hneď po rodičoch a starých rodičoch najbližšou oporou vášho dieťatka. Ich výber je preto dosť podstatný. Spravidla sa na túto úlohu vyberajú členovia rodiny. Výnimkou nie sú ani blízki rodinní priatelia, ktorí sa týmto spôsobom začlenia do rodiny. Krstí rodičia môžu byť skutočným párom alebo dvoma nezávislými osobami. Nezabudnite sa vybraných osôb dostatočne popredu opýtať, či túto zodpovednú úlohu prijmú.

Určenie dátumu

Dátum konania krstín závisí od vybraného kostola. Krstiny sa spravidla konajú na konci, prípadne počas nedeľnej omše. Pred krstinami je preto potrebné zájsť do kostola a dohodnúť sa na vyhovujúcom termíne. Taktiež budete musieť doplniť všetky doklady, ako sú rodný list dieťaťa a potvrdenia o krste zúčastnených. V neposlednom rade, ešte pred krstinami, absolvujte náuku.

Pohostenie

Neoddeliteľnou súčasťou všetkých krstín je obed. Pri jeho príprave si môžete zvoliť z viacerých možností. Obed si môžete pripraviť popredu doma alebo si objednať cateringové služby. Ďalšou voľbou je rezervácia stola v reštaurácii.

V prípade väčšej oslavy by vlastná príprava jedla mohla byť náročná, hlavne pre čerstvú mamičku, ktorá má počas dňa mnoho povinností. Ak chcete mať posedenie v pohodlí domova alebo na záhrade, najvhodnejším riešením je objednať si cateringové služby.

Cateringy v Bratislave ponúkajú široký výber jedla a možnosť zvoliť komplikovanejšie pohostenie pozostávajúce z viacerých chodov. Jedlo vám môžu doniesť domov alebo na iné, vami zvolené miesto. Cateringy v Bratislave prinášajú aj iné výhody. Objednať môžete napríklad špeciálne menu pre ľudí s alergiami a intoleranciami.

Cateringové služby taktiež často disponujú vlastným inventárom, ktorý vám môžu zapožičať. Ak sa rozhodnete obed podávať mimo vášho domu, nemusíte si robiť starosti s hľadaním stoličiek, stolov a podobne. Samozrejmosťou pre cateringy v Bratislave je aj zabezpečenie výzdoby a prestretia.

Cateringové služby využijete aj v prípade, ak chcete zorganizovať malý obed v kruhu rodiny. Bez veľkej námahy tak môžete pre seba a svojich najbližších zabezpečiť bohatý obed. Druhým variantom, v prípade menšieho obeda v kruhu rodiny, je obed v reštaurácii. Ak si zvolíte túto možnosť, odporúčame si dopredu rezervovať stôl.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *