Kočíky 3v1 alebo Praktická trojkombinácia, ktorá vám ušetrí mnoho starostí

Zháňate kočík, ktorý nebudete musieť po niekoľkých mesiacoch meniť za nový? Potom vsaďte na kombinovaný kočík 3v1. Praktická trojkombinácia zahŕňa univerzálny podvozok, na ktorý podľa potreby upevníte hlbokú korbičku, športovú sedačku alebo autosedačku. Vďaka tomu bude vaše dieťatko sprevádzať až do chvíle, než sa naučí samé chodiť.

Prečo investovať do trojkombinácie?

Mnoho nastávajúcich rodičov pri kupovaní výbavičky odradí vyššia cena kombinovaného kočíka. Je ale dôležité si uvedomiť, že pre svoje bábätko budete tak ako tak musieť kúpiť kočík s hlbokou korbičkou, športiak a autosedačku. Investícia do trojkombinácie sa vám vráti v podobe praktického kočíka, ktorý v priebehu chvíle premeníte tak, aby vyhovoval potrebám vášho dieťatka. Jednoduchú manipuláciu a skladnosť kombinovaného kočíka oceníte o to viac, ak svojmu bábätku plánujete dať jedného dňa aj súrodenca a tzv. kočík trojkombinácia tak budete znovu aktívne využívať.

Hlboká korbička vám poslúži prvých pár mesiacov

Bezprostredne po narodení vášho dieťatka využijete predovšetkým prvý možný variant, ktorý vám trojkombinácia ponúka – kočík s hlbokou korbičkou. U kombinovaného kočíka občas môže nastať problém s rozmermi korbičky, postrážte si preto, aby bola dostatočne priestranná a poskytovala vášmu dieťatku pohodlie pre nerušený odpočinok. Dôležité je to predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy je v korbičke nutné nájsť miesto pre teplý fusak. Na dlhších prechádzkach oceníte spodný úložný priestor, kam sa s prehľadom vojdú všetky nutnosti alebo napríklad nákup.

V športovom kočíku začína dieťa objavovať svet

Vo chvíli, keď si dieťatko začne samé sadať, je ten pravý čas na výmenu hlbokej korbičky za športovú sedačku. Druhý variant trojkombinácie tak využijete po asi 8 mesiacoch, ale vydrží vám podstatne dlhšie, a to až do doby, než začne dieťa samé chodiť. Aj z tohto dôvodu je dôležité dbať na to, aby bol športový kočík správne vybavený a vyhovoval ako dieťatku, tak vám. Sedačka by za každých okolností mala byť polohovateľná, aby dieťa mohlo v kočíku pohodlne zaspať. O bezpečie dieťaťa sa postará päťbodový pás a tiež madlo, ktoré môžete dať preč a s dieťaťom v kočíku jednoduchšie manipulovať.

Praktické vajíčko, ktoré oceníte nielen pri jazde autom

Poslednou možnosťou, ako kočík 3v1 využiť, je pripevniť na univerzálny podvozok autosedačku do 13 kg, pre ktorú sa vžilo označenie vajíčko. Tretí variant, ktorý vám kombinovaný kočík poskytuje, je zároveň ten najpraktickejší. Pri ceste autom sa zložený rám kočíka pohodlne vojde do kufra, zatiaľ čo dieťa umiestnite do autosedačky, ktorá mu zaisťuje maximálne bezpečie pri jazde. Len čo dorazíte do cieľa, jednoducho vajíčko pripevníte k podvozku, a to celkom bez nutnosti budiť a zložito vyťahovať dieťa zo sedačky.Ak chcete mať neustále po ruke ten najvhodnejší kočík pre svoje dieťa, trojkombinácia je ideálnym riešením. Napriek vyššej počiatočnej investícii získate vhodný kočík pre novorodenca aj pre batoľa, ktoré chce z kočíka objavovať okolitý svet. Pri výbere nezabudnite zohľadniť parametre, ako sú rozmery, hmotnosť kočíka a samozrejme cena jednotlivých modelov. S tým vám pomôže zrovnávač cien Heureka, ktorý zároveň ponúka možnosť prečítať si recenzie užívateľov a zistiť tak, či boli s konkrétnym kočíkom spokojný.

Fotografie: pexels.com a heureka.sk

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *