Opraviť ho či kúpiť nový?

Bábätko vás zamestná na celý deň. Vždy je čo robiť a chvíle odpočinku sú vzácne. Radi ich trávime na internete a sociálnych sieťach, aby sme sa podelili o nové zážitky alebo hľadali užitočné rady. Výborným relaxom je aj dobrý film. Technika sa tak pre nás na materskej dovolenke stáva každodenným spoločníkom. No nie vždy funguje ako má. Vtedy prichádza na rad otázka, či sa ešte oplatí opravovať.

Oprava počítačov

Na počítači alebo notebooku sa môže stať, že sa zmení jas obrazovky, nefunguje wifi, mikrofón, reproduktor alebo sa nezapne vôbec. Inokedy je veľmi pomalý alebo sa prehrieva. So všetkými problémami je potrebné zájsť do opravy počítačov. V oprave PC  ako prvé vykonajú diagnostiku počítača. Na jej základe vám budú vedieť odhadnúť cenu opravy. Porovnajte sumu za opravu s cenami porovnateľných počítačov na trhu. Do úvahy vezmite aj vek počítača. Lacnejšie než kúpa nového vás vyjdú najmä opravy DVD mechaniky, napájania, základnej dosky, mikrofónu a zvuku. Ak bude váš počítač potrebovať vymeniť napríklad základnú dosku, budete asi musieť uvažovať o kúpe nového.

Problémy s televízorom

Ak sa televízor nezapne, zmení sa jas obrazovky alebo sa na nej objavia farebné fľaky, budete musieť kontaktovať servis televízorov. Do opravy televízorov tiež ľudia často zamieria kvôli problémom so zvukom. Pred opravou môžete požiadať o odhad ceny. Pracovník servisu TV skontroluje stav a opotrebovanie vášho televízora a zistí, o akú chybu sa jedná. Pri vašom rozhodovaní sa riaďte sumou za opravu a vekom televízora. Ak je cena opravy menšia než polovica ceny nového televízora s porovnateľnými parametrami, oprava sa oplatí. Riaďte sa aj informáciami o jeho celkovom stave.

Tablet nefunguje

Bežným problémom tabletu je mechanické poškodenie. Často tiež dochádza k poruchám napájania, USB pripojenia a obrazovky. Alebo sa tablet vôbec nezapne. V servise tabletov ako prvé vykonajú diagnostiku chyby. Na jej základe vám stanovia cenu servisu. Rozhodujte sa podľa aktuálnych cien nových tabletov na trhu a rozsahu poškodenia vášho prístroja. Ak sa rozhodnete pre opravu tabletu, odporúčame vám tiež nechať tablet vyčistiť od nepoužívaných hesiel a aplikácií. Môžete si tiež nechať preinštalovať softvér.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *