Prečo mobil nepatrí do rúk bábätkám

V čakárni u doktora, na návšteve ale aj doma sa často stáva, že potrebujeme bábätko zaujať, aby sme ho utíšili. Vtedy často siahame po niečom, čo je po ruke. Nezriedka ho zabavíme mobilom. Inokedy ho so staršími súrodencami položíme pred televízor. Aj keď to väčšinou zaberie, nie je to preň vhodné. Prečo? Odpoveď nájdete v nasledujúcom článku.

Mobil, tablet, televízor a bábätko

Najmenšie deti si chránime, ako sa hovorí: „Ako oko v hlave.“ Dávame pozor, aby nespadli, neudreli sa a neublížili si. Nosíme ich na rukách, keď plačú. Strávime hodiny na prechádzkach na čerstvom vzduchu, ktorý pomáha ich zdraviu. Mobil, tablet a televízor však nie sú pre najmenších prospešné. Na mobile a tablete sa na rozdiel od hrkálok a hračiek nachádza množstvo baktérií. Všetky tieto zariadenia tiež vyžarujú žiarenie, na ktoré bábätká reagujú citlivejšie než dospelý človek. Účinky elektromagnetického smogu na ľudské telo sa stále ešte skúmajú, no odborníci už teraz tvrdia, že nadmerné vystavovanie malých detí elektromagnetickému žiareniu môže mať za následok niektoré vážne zdravotné problémy.

Pozornosť a vnímanie

Pozeranie televízora a hra s mobilnými zariadeniami ovplyvňuje tiež zmyslové vnímanie detí. Vo veku 6 mesiacov už bábätko ľahko zaujmete pohyblivými obrázkami na obrazovke. Ak mu však chcete pustiť rozprávku, vyčkajte aspoň do jedného roka. Vyberajte programy, ktoré podporia jeho slovnú zásobu a poznávanie. Nenechávajte ho pozerať viac než hodinu denne. Je tiež dôležité, aby ste sa s dieťaťom rozprávali o tom, čo sa na obrazovke dialo.

Ak vám ho pokazí

Ak sa váš mobil predsa len dostane do rúk bábätku, veľmi pravdepodobne s ním nebude zaobchádzať dostatočne opatrne. Môže sa stať, že ho poriadne „ochutná“ alebo ho vyhodí z ohrádky na podlahu. S poruchami spôsobenými slinami alebo pádom budete musieť zájsť do opravy mobilov. Servis smartfónov vyrieši aj iné problémy so smartfónom. Napríklad nefungujúci reproduktor, mikrofón alebo poruchu nabíjania.

Oprava tabletov

Ak vaše bábätko dosiahne na tablet, môže sa pokaziť podobne ako telefón. V oprave tabletov vám vymenia poškodený displej aj tlačidlá. Servis tabletov vám pomôže tiež v prípade poškodenia tabletu vlhkosťou.

Aj televízor sa môže pokaziť

Bežnými poruchami televízora sú blikajúca obrazovka, zmena farieb a jasu obrazu, prehrievanie alebo nefungujúci zvuk. Elektro servis vykonáva servis TV akéhokoľvek typu. Ak chcete najskôr zistiť, či sa oplatí televízor opravovať, v oprave televízorov môžete najskôr požiadať o odhad ceny opravy.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *