Deti sa oblečeniu tešia vždy

Aj keď tí najmenší venujú najväčšiu pozornosť hračkám, väčšie ratolesti zaiste potešíte štýlovým detským oblečením. Už dvojročné vám dokážu spraviť doslova módnu prehliadku s kúskami, ktoré si našli v darčekovej taške. Aké oblečenie vybrať pre chlapca a aké pre dievča?

Pre moderných chlapcov

Možno sa vám tomu nechce ani veriť, no už malé deti si všímajú, čo majú na sebe oblečené ich rovesníci na ihrisku či v škôlke, a mnohokrát sa im chcú podobať. Preto sa netreba čudovať, ak chcú dokola nosiť len dva obľúbené pulóvriky. Chlapcom najčastejšie vyberáme modré tričká a doplnky, neuvedomujúc si, že predajne s detským oblečením ponúkajú širokú paletu pestrofarebných odevov, ktoré ulahodia chlapčenskému oku. Oranžová, červená, zelená i žltá použitá na tričkách s dlhým a krátkym rukávom, na svetríkoch alebo bundách pôsobia sviežo a radostne a podčiarknu hravú povahu dieťaťa.

Ak sa rozhodnete pre jednofarebný zvršok, jednoducho ho zladíte k nohaviciam každého druhu, športovým i elegantným. Vždy však dbajte o to, aby sa v oblečení váš chlapček cítil pohodlne, či už pri hre, alebo v školskom prostredí. Deťom sa však často najviac zavďačíte oblečením s pásikmi, obrázkami zvieratiek alebo rozprávkových bytostí či s nápismi, pretože si vďaka nim budujú svoj imidž a prezentujú, čo majú rady. V sortimente detského oblečenia pre chlapcov sa nemusíte vŕtať dlho, aby ste našli vhodný kúsok pre vaše dieťa, a hoci sa mnohí v prvom rade orientujú podľa cien, dôležité je hľadať kvalitné výrobky z príjemných materiálov, ktoré si dlho zachovajú svoje vlastnosti a farby.

Dievčenské detské oblečenie

Nielen chlapci, ale i dievčatá milujú darčeky vo forme nového oblečenia. Mladé slečny si najčastejšie predstavujeme v štýlových šatočkách alebo sukniach. Nechcú však dobre vyzerať iba vtedy, keď idú s mamičkou k lekárke alebo do obchodu. Počas dňa si nájdu veľa príležitostí, aby sa mohli pozrieť na svoj odraz v zrkadle. Šťastný úsmev na tvári im určite vyčaria moderné dievčenské súpravy, ktoré rodičov zbavia starostí s kombinovaním farieb. Dievčatám sa okrem ružovej hodí i biela, červená alebo fialová farba, sami najlepšie viete, ktorú z nich vaše dieťatko preferuje. Obrázky kvetiniek, zvieratiek a princezien sú v kategórii dievčenského detského oblečenia najvyhľadávanejšie, pretože poukazujú na nežnosť pohlavia a romantickosť dievčenskej duše.

S nástupom chladnejšieho počasia venujte pozornosť teplým pančuchám, zatepleným legínam a dlhším šatám. Minisukne dievčatá prevetrajú zasa na jar. Či už vyberáte oblečenie pre dievča, alebo pre chlapca, myslite na jeho praktickosť. Pokiaľ s dieťaťom nenavštevujete miesta, ktoré si vyžadujú elegantné kúsky, radšej voľte športové detské oblečenie, týka sa to aj kabátikov. Dieťa sa chce neustále hrať a spoznávať svet a bola by škoda, keby ste za ním zakaždým bežali, aby si nezničilo ten krásny elegantný kabátik.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 4 Priemer: 4.3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *