Typy detských kočíkov – viete, aký je v nich rozdiel?

Príde k vám bocian, prípadne si vyberáte detský kočík pre väčšie dieťa? Na trhu nájdete druhy kočíkov od výmyslu sveta. Každý z nich má svoje výhody a používa sa v určitom období života vášho dieťaťa.  Vždy vyberajte podľa jeho potrieb. Iné detaily zavážia pri novorodencovi, iné pri dvojročnom dieťati.

Novorodeniatka potrebujú hlboký kočík s vaničkou

Najmenšie detičky vyžadujú na svoj presun hlboký kočík s klasickou vaničkou, v ktorej dieťatko leží a pokojne oddychuje. Žiaden iný sa v tomto veku ani neodporúča, hlboký kočík je pri kojencoch ideálnym riešením, do šiestich mesiacov by mali ležať na rovnom povrchu kvôli správnemu vývoju chrbtice. Do hlbokého kočíka sa hravo zmestí aj fusak, ktorý dieťatku zabezpečuje dokonalé bezpečie v nepriaznivom počasí, takže ho vietor, sneh alebo dážď nijak neohrozí. Veľkým plusom týchto kočíkov sú kolieska, ktoré sa vyznačujú svojou veľkosťou a dobrou manipulovateľnosťou. Výhodami podvozku s vaničkou sú, že sa vo väčšine prípadov dajú kombinovať s vajíčkom alebo so športovou časťou. Treba dbať aj na veľkosť a prevedenie kolies a odpruženie kočíka. Najmä mamičky, ktoré majú zimné deti, by si nemali vyberať kočíky s malými kolieskami, ťažko by sa im prechádzalo cez členitý, prípadne zasnežený terén.

Športový kočík pre väčšie deti uľahčí život

Drobec v ňom dokáže sledovať okolie, spoznávať nové situácie a pozoruje život okolo seba. Práve športový kočík mamičkám dokáže zjednodušiť život, aj vďaka pouličnému „divadlu“, ktoré dieťa vníma. V hlbokom kočíku dieťa nič podobné nezažilo, preto je doslova uchvátené a s radosťou vníma všetko, čo mu nová situácia ponúka. Športový kočík si pri niektorých typoch a značkách dokážete nastaviť podľa toho, či chcete, aby dieťa sedelo oproti vám, alebo naopak, v smere jazdy. Športový kočík je ideálny na prechádzky s vaším dieťatkom. Môžete si k nemu tiež zadovážiť príslušenstvo ako fusak, dáždnik, pršiplášť, tašku alebo clonu.

Hľadáte praktické riešenie pre svoje batoľa? Zvoľte kombinovaný kočík

Ak sa nechcete v budúcnosti trápiť otázkou kúpy športového kočíka, a chcete si “kočíkovú” povinnosť vybaviť na jedenkrát, je tu riešenie pre všetky pragmaticky zmýšľajúce mamičky. Čo vlastne obsahuje kombinovaný kočík? Dvojkombinácia za vás “vybaví” športový aj hlboký kočík, trojkombinácia obsahuje okrem športového a hlbokého kočíka aj autosedačku. Jednoduché, praktické a šetrné riešenie, vďaka ktorému vám odpadne povinnosť kupovania športového alebo golfového kočíka pre väčšie dieťa.

Ľahký, skladný, jednoducho “golfáč”

Každá mama, ktorá niekedy používala golfový typ kočíka, presne vie, ako neskutočne dokáže uľahčiť život. Ako šibnutím čarovného prútika sa dokáže zložiť do tvaru golfových palíc a zaberie podstatne menej miesta ako jeho “športový” kolega. Navyše, predné kolieska sa dajú otočiť o 360 stupňov, takže vďaka rotácii zmeníte svoj smer naozaj kdekoľvek, a otočíte sa aj v malom priestore. Ich veľkou výhodou je aj polohovateľná opierka a výsuvný nánožník, vďaka ktorým môžete dieťaťu vytvoriť improvizované ležovisko. Sú ideálne do lepšieho počasia, no aj v zime sa k nim dá dokúpiť fusak, a dokážu tak bez problémov slúžiť ďalej. Golfové kočíky sú skvelým riešením pre polročné a väčšie deti.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 9 Priemer: 2.9]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *