Šperk ako darček k narodeniu dieťaťa

Šperky-a-diamanty.sk - darčekové balenie

Očakávate narodenie potomka, výbavičku už máte pekne vyskladanú v skrini, všetko potrebné pre prvé týždne bábätka je zaistené. Čo ale darček pre novopečenú maminku, teda partnerku? K narodeniu dieťaťa sa hodí samozrejme kytica kvetín. Pokiaľ chcete venovať svojej drahej žene aj niečo na pamiatku, čo jej bude navždy pripomínať túto jedinečnú chvíľu, zvoľte darček trvalejší a hodnotnejší. Čo tak šperk?

Šperk je k takej príležitosti ako stvorený. Môže mať veľkú hodnotu, k tomu sa viaže samozrejme hodnota citová, šperk môže žena neskôr darovať svojej dcére, poprípade svojim vnúčatám ako taký rodinný poklad. Každá žena má rada šperky, niektoré viac, niektoré menej. Aký šperk sa hodí k narodeniu dieťaťa? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Symbolika troch

Obľúbeným motívom na šperkoch je symbolika troch. Vy, vaša žena a vaše dieťa. Nie ste už len pár, ale ste traja, a práve trojica môže byť krásne znázornené napríklad tromi drahokamami v zlatom prsteni. Drahokamy či poprípade diamanty môžu mať rovnakú veľkosť, alebo môže byť ten centrálny väčší a okolo neho po stranách usadené dva drobnejšie. Ak vaša partnerka prstene veľmi nenosí, univerzálnejším darčekom bude prívesok taktiež s tromi výraznými prvkami napríklad v podobe drahokamov.

Tri nemusia byť ale len kamene, tri môžu byť taktiež druhy zlata, z ktorého je šperk vyrobený. Biele zlato ako symbol čistoty – dieťaťa, ružové zlato ako symbol nehy – ženy a žlté zlato predstavuje silu muža.

Šperky-a-diamanty-sk - výber šperkov

Symbolika farieb

Inou možnosťou je využiť pri výbere farebnú symboliku. Modrá pre chlapca a ružová pre dievčatko. Ak je pre vás zlato finančne náročné, nebojte sa strieborného prívesku s farebnými drahokamami. Každý mesiac v roku a taktiež každé znamenie má svoj príslušný drahokam, ten teda nemusí byť len modrý či ružový, ale môže sa odvíjať od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodilo.

Najobľúbenejšie modré drahokamy, ktoré sa osadzujú do šperkov k narodeniu chlapca, sú jemný akvamarín, sýto modrý tanzanit, alebo modrý diamant. Náušnicami z bieleho zlata s blankytne modrými akvamarínmi, ktoré sú navyše obklopené diamantmi, určite rozžiarite oči každej ženy. Náhrdelník s triom modrých diamantov v sebe spojuje nielen farebnú symboliku, ale aj symboliku troch.

Pri narodení dievčatka sa najčastejšie volia nežné ružové drahokamy, poprípade ružové diamanty. Jemne ružovkastý morganit, stredne ružový turmalín, alebo aj belostná perla, ktorá je symbolom ženskosti a nevinnosti.

Ak si neviete rady, aký šperk by sa vašej drahej najviac páčil, skúste si nenápadne prejsť jej šperkovnicu a nechajte sa inšpirovať kúskami, ktoré už nosí. Vyberajte dôkladne, ide predsa o šperk, ktorý bude vašej žene navždy pripomínať jednu z najkrajších chvíľ spoločného života.

Fotografie: © N.G.L. s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *